مهره بال اسکرو
مارس 12, 2022
صفرکن اتوماتیک
مارس 12, 2022

انرژی چین یا انرژی گاید

محافظ کابل، انرژي چين یا انرژي گايد قطعات پليمري از جنس پلي آميد هستند كه دارای خاصيت ضد سايشي، توانايي رفت و برگشت به ميزان بسیار بالا و در طول محور حركت را داشته و  ميزان خمش كابل از مقدار معینی كمتر نمي شود.

اگر كابل به دفعات از يك نقطه به چپ و راست خم شود، بعد از تکرار شدن حركت سيم هاي داخلي تحت كشش قطع مي گردند. اما اگر كابل حول يك دايره خم و راست شود قطع شدن بسیار زمان می برد که وظيفه اصلي انرژي چين است. از دیگر وظایف آن حفاظت از كابل در برابر بر خورد اشياء و يا قطعات با سيم ها و كابل ها است.. برخی انرژي گايدها طوری طراحي شده اند كه از  سفاله تراش و يا جرقه در دستگاه هاي هوابرش و يا پلاسما جلوگيري می کنند.

 

چند نکته در انتخاب انرژی چین می بایست مورد توجه قرار گیرد:

  • طول انرژي چين : نصف طول حركت به علاوه طول منحني حركت به علاوه عدد کوچک(مقدار دلتا). در نظر گیری یدک برای احتمال  شکسته شدن برخی از قطعات پلاستيكي انرژي چين
  • قرار گیری منظم كابل ها كف انرژي چين همانند شكل بالا. در صورت انتخاب انرژی چین کوچک برای صرفه جویی در هزینه ها و قرار دادن کابل ها بر روی هم كابلها امکان خم خوردن بزرگ را نداشته و بصورت مقطعي درون خود انرژي چين خم موضعي مي خورند. همین اتفاق امکان قطع و وصلی برای دستگاه ایجاد می کند، و فقط برخی مواقع درايوها آلارم مي دهند.
  • تنوع در انرژی چین ها به دلیل كاربرد دستگاه (مدل انرژي چين دستگاه هوابرش با انرژي چين دستگاه چوب متفاوت است)، سرعت حركت (برخی از انرژي گايدها قابليت حركت تا سرعت 10 متر بر ثانيه و بيشتر را دارند اما بعضي از آنها با سرعت 5 متر بر ثانيه در عرض دو دقيقه متلاشي مي شود) و نوع كاربرد(انتقال لوله آب ، انتقال لوله گاز و اكسيژن، لوله هاي روغنكاري ، لوله هاي پنوماتيك بادي و …) است.

انرژی چین یا انرژی گاید (محافظ کابل)

انرژی چین یا انرژی گاید در سایز 150×35 محصول شرکت FKS و ساخت کشور ترکیه می باشد. انرژی چین به منظور انتقال برق از تابلو برق تا محور و موتورها استفاده می شود. به انرژی چین، محافظ کابل هم گفته می شود زیرا انرژی گاید یا محافظ کابل جهت محافظت کابل ها در برابر میزان بازشوندگی و یا خمش زیاد به کار می رود. انرژی چین جنس نرم و سبکی دارد به همین علت موجب محافظت از کابل ها شده و از قطع شدن کابل ها جلوگیری می کند. این محافظ های کابل و یا نام دیگر آن انرژی گاید مانند زنجیرهای تانک است که کابل ها درون این زنجیرها قرار می گیرند.
جنس انرژی چین یا همان انرژی گایدها از جنس پلی آمید است که خاصیت ضدسایشی دارد به همین سبب در برابر رفت و برگشت زیاد مشکلی ایجاد نمی کند. در مواقعی که احتمال وقوع ضربه وجود داشته باشد از انرژی گایدهای فلزی استفاده می شود تا در صورتی که ضربه ای وارد شد و یا در مقابل مواد خورنده از خود استحکام و مقاومت نشان دهد. این محافظ کابل داری شعاع خمش R075/100/150 می باشد؛ سایز شعاع خمش یکی از مهمترین مباحث در انتخاب انرژی چین و یا انرژی گاید می باشد زیرا براساس کاربردهای مختلف پارامترهای مناسب انرژی چین و یا محافظ کابل باید انتخاب شود. نوع پل در این نوع انرژی گاید ساده می باشد.
پیوست:
اسپیندل,هولدر,بال اسکر,گیربکس,,واگن بی لبه ,اسپیندل هواخنک ,اسپیندل آب خنک,مهره بال اسکرو,بلنرینگ فلزی,بلبرینگ سرامیکی,کوپلینگ,اینورتر,محافظ کابل,اسپیندلNG  ,اسپیندل MASH  ,استپ انکدر,هندویل A2R , دنده مقابل مدور,,کولت,,واگن,,,,,