دنده شانه ای مورب Rack M2 مدل HQM اچ کیو ام

استپ موتور اچ کیو امHQM
نوامبر 22, 2022

دنده شانه ای مورب Rack M2 مدل HQM اچ کیو ام

دنده شانه ای مورب Rack M2 مدل HQM اچ کیو ام قطعه ای است برای انتقال گشتاور که به وسیله ی آن می توان مقدار گشتاور و سرعت درورانی را افزایش یا کاهش داد و جهت حرکت را نیز تغییر داد.

 

چرخ دنده قطعه ای است برای انتقال گشتاور که به وسیله ی آن امکان کاهش یا فازایش مقدار گشتاور و یا سرعت دورانی وجود داردو همینطور می‌توان جهت حرکت را عوض کرد. داخلی‌ترین قسمت چرخ دنده توپی است که به محور محرک وصل است. محیط چرخ دنده (Rim)بیرونی ترین قسمت است که دندانه‌های چرخ دنده در این قسمت قرار می‌گیرند. دنده شانه ای مورب، چرخ دنده‌هایی به صورت اوریب است که موقع حرکت، دنده مقابل روی چرخ دنده، تعداد دنده‌های درگیر شده نسبت به دنده شانه‌ای ساده بیشتر است و سیستم از نظر حرکت، نرم تر عمل کرده و اصطکاک کمتری دارد و به همین علت طول عمر بالاتری خواهد داشت. دنده شانه‌ای هلیکال و دنده شانه ای پینیون pinion مختص استفاده در دستگاه‌های CNC و خطوط تولیدی صنعتی است که در دو نوع دنده شانه ای ساده و دنده شانه ای مورب وجود دارد. دنده شانه ای به دلیل تماس داشتن با چرخ‌دنده حرکت دورانی را به حرکت خطی تبدیل می کند.

دنده شانه ای سی ان سی cnc در دستگاه های هوابرش، فرز سی ان سی و ربات و دستگاه پیک اند پلیس کاربرد دارد. انواع برندهای دنده شانه ای و دنده مقابل هم می توان به دنده شانه HQM اچ کیو ام، دنده شانه گامبینی و دنده شانه yyc و wmh اشاره کرد.