بلبرینگ
مارس 12, 2022
گیربگس
مارس 12, 2022

کولت

انواع کولت از نظر نوع گیرش ابزارهای برشی

کولت فرزگیر یا ولدون: این نوع کولت جهت نگهداری ابزارهای برشی یا شنک استوانه ای شامل انواع مته، فرز انگشتی، برقو و … مورداستفاده قرار می گیرد.

کولت سه نظام: انتهای سه نظام دارای سوراخی مخروطی با شناسه هایی نظیر B10، B12، B16،B18،B20 می باشد. برای انتخاب کولت سه نظام گیر توجه به نوع مخروطی انتهای سه نظام بسیار مهم است.
کولت کف تراش گیر: این نوع کولت چهت گیرش و نگهداری کف تراش استفاده می شود. توجه به سایز سوراخ مرکزی کفتراش یا به اصطلاح شنک در انتخاب این ابزارگیر بسیار مهم باشد.
کولت فرز پولکی گیر: کولت فرز پولکی نیز همانند موردبالا نیازمند اطلاع در خصوص قطر شنک فرز پولکی می باشد. در غیراینصورت امکان استفاده از کولت برای گیر فرز پولکی وجود ندارد.
کولت مته گیر: مته و ابزارهای برشی با سایزهای بالا معمولا دارای شنک های مخروطی هستند که با کد MK شناسایی می شوند. توجه به نوع مخروطی مته در انتخاب این نوع ابزارگیر بسیار مهم می باشد.
کولت فشنگی گیر: این نوع کولت جهت گیرش فشنگی مورد استفاده قرار می گیرد. فشنگی ابزاری است که برای گیرش ابزارها معمولا با شنک استوانه ای مورداستفاده قرار می گیرد.
کولت قلاویز: همانطور که از نام این کولت مشخص است جهت گیرش و نگهداری قلاویز در هنگام قلاویز کاری استفاده می شود. بین این دو کولت و قلاویز از فشنگی قلاویز استفاده می شود.
جهت خرید متعلقات اسپیندل از جمله مهره اسپیندل، فشنگی کولت اسپیندل می توانید با همکاران ما در تماس حاصل بفرمایید.
پیوست:
اسپیندل,هولدر,بال اسکر,گیربکس,,واگن بی لبه ,اسپیندل هواخنک ,اسپیندل آب خنک,مهره بال اسکرو,بلنرینگ فلزی,بلبرینگ سرامیکی,کوپلینگ,اینورتر,محافظ کابل,اسپیندلNG  ,اسپیندل MASH  ,استپ انکدر,هندویل A2R , دنده مقابل مدور,,کولت,,واگن,,,,,